Uchwyty na rower – gdzie kupić?
Rowery – są modne, praktyczne i tanie. I choć niektóre modele z tzw. najwyższej półki ceną dorównują używanym samochodom, każdy amator dwóch kółek znajdzie odpowiedni sprzęt dla siebie. Rower to środek transportu indywidualnego, który idealnie nadaje się do codziennego przemieszczania się po mieście oraz na weekendowe wypady poza jego granice. Jak każdy pojazd wymaga miejsca do bezpiecznego przechowywania. Nie zawsze dysponujemy odpowiednio dużą piwnicą czy garażem. Nie każdy ma balkon czy zadaszony taras. Jak wybrnąć z sytuacji? Odpowiedzią są różnego rodzaju uchwyty na rower w postaci wieszaków i stojaków.
Jednoślady spotykamy wszędzie. Widzimy je na wsiach, w miastach, nad morzem i w górach. Fakt ten ma swoje odbicie w statystykach. W Polsce, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2020 roku aż 61,6 procent gospodarstw domowych posiadało rower, a w domach zamieszkanych przez minimum cztery osoby było to prawie 77 procent. Możemy śmiało założyć, że w ciągu ostatnich dwóch lat liczba rowerzystów mocno się zwiększyła. Powody są dwa: coraz wyższe ceny paliw na stacjach benzynowych, które zachęcają do zmiany nawyków transportowych oraz budowa nowych ścieżek rowerowych w całej Polsce.
Uchwyty na rower
Jeśli rower ma nam służyć długo i niezawodnie, warto go przechowywać w odpowiednich warunkach. W wielu przypadkach wygląda to tak, że jednoślad stoi oparty o ścianę w piwnicy, w szopie czy garażu. Czasem zdarza się, że nie mamy żadnego z tych pomieszczeń i rower zajmuje całą powierzchnię balkonu. Udręką dla innych jest pozostawianie roweru na klatce schodowej lub w korytarzu piwnicy. Dla roweru udręką jest przetrzymywanie go pod gołym niebem. Jeżeli jednak dysponujemy odpowiednimi warunkami, to zamiast umieszczać go niedbale gdzieś w kącie, lepiej zainwestować pieniądze w odpowiedni uchwyt na rower.
Czym są uchwyty na rower? W niektórych wariantach to kilka metalowych rurek lub prętów przytwierdzonych do ściany, których celem jest utrzymanie roweru w pozycji pionowej bądź poziomej, w zależności od wybranego modelu. Przeznaczenie jest nie tylko oszczędność przestrzeni np. w mieszkaniu, ale także zabezpieczenie roweru przed uszkodzeniem czy kradzieżą, jeśli przechowujemy go w miejscu ogólnodostępnym dla innych. Uchwyty na rower polecane są przede wszystkim osobom, które mają mało miejsca w piwnicy/garażu/mieszkaniu i jednocześnie posiadają sporo innych rzeczy do przechowywania tam właśnie.
Nie bez powodu wspomnieliśmy również o mieszkaniu, bowiem uchwyt na rower można z powodzeniem zamontować na ścianie w przedpokoju lub, jeżeli jesteś zapalonym rowerzystą, w salonie lub sypialni i traktować jako element wystroju. To są już indywidualne wybory i decyzje. Można zdecydować się np. na mocowany do sufitu wieszak na rower. Istnieje szereg rozwiązań pozwalających przechowywać rower tak, aby jego obecność nie przeszkadzała w użytkowaniu pomieszczenia.
Uchwyt na rower – gdzie go kupić?
Jeżeli mieszkamy sami i mamy tylko jeden rower, to uchwyt na rower może okazać się niepotrzebnym wydatkiem. Natomiast, gdy w naszym gospodarstwie domowym mieszka kilka osób i każda ma swój rower, uchwyty na rowery są absolutnie konieczne. Zastosowanie uchwytów pozwoli odzyskać znaczną powierzchnię dla innych przedmiotów, które musimy tam przechowywać. Takie rozwiązanie ułatwi także utrzymać w piwnicy czy garażu porządek. Ilość przedmiotów w naszym otoczeniu stale rośnie, więc szybko docenimy trafność takiej decyzji.
Gdzie więc kupić dobry stojak czy wieszak na rowery? Jednym z miejsc jest sklep internetowy stojaknarower.pl. Znajdziemy w nim szeroki wybór uchwytów rowerowych na każdą kieszeń. Najtańsze to rozwiązania przeznaczone na jeden rower. Wieszaki „rodzinne” są droższe, bowiem przeznaczone są na kilka rowerów. W ofercie sklepu stojaknarower.pl znajdują się również wieszaki stworzone z myślą o sklepach rowerowych, rowerowniach w blokach czy firmach, które pomieszczą nawet 47 jednośladów. Szeroki asortyment sprawia, że z łatwością możemy wybrać odpowiedni dla naszych potrzeb rodzaj konstrukcji. Konkurencyjne ceny to nie jedyna zaleta.
Materiał zewnętrzny